Skontaktuj się teraz
(+48) 608 079 809

Układy i systemy peryferyjne

Oddzielną grupą produkowanych w HYDRAPRESS maszyn są urządzenia peryferyjne stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Są to:

 • dozowniki ślimakowe objętościowe i grawimetryczne, które mogą być zestawiane w stacje dozujące montowane bezpośrednio na maszynach przetwórczych, ale również, jako samodzielne zespoły przygotowujące precyzyjne mieszaniny wielu składników do dalszego wykorzystania w procesach produkcyjnych,
 • ssące urządzenia transportowe do granulatów i proszków,
 • plastometry do badania własności reologicznych tworzyw sztucznych.
układy i systemy peryferyjne

Dozowanie materiałów sypkich

Przed sprzedażą dozownika oferujemy wykonanie prób dozowania mających na celu odpowiedni dobór wielkości ślimaka dozującego pod kątem wydajności i powtarzalności dozowania.

Dozowniki do granulatów serii DSH

Ideą dozowania jest precyzyjne i stałe w czasie podawanie dodatku. Proces ten może być wykorzystywany zarówno w cyklu dozowania ciągłego lub okresowego, w zależności od potrzeb realizowanej technologii. Precyzyjne dozowanie pozwala na równomierne rozprowadzenie dodatków, uzyskanie dokładnej dozy w systemach naważania i z reguły prowadzi do oszczędności w gospodarce drogimi dodatkami.

Firma Hydrapress jest pionierem w produkcji dozowników ślimakowych na rynku polskim. Nasi specjaliści w ciągu ostatnich dwudziestu lat wyposażyli w dozowniki kilkaset przedsiębiorstw. Dzięki zastosowaniu dozowników do granulatów serii DSH mogą Państwo precyzyjnie i powtarzalnie dozować: - granulaty i mikrogranulaty tworzyw sztucznych, modyfikatory, masterbatche.

Układy i systemy peryferyjneDozowniki do granulatów serii DSH

Dozowniki do proszków serii DSHp

Ideą dozowania jest precyzyjne i stałe w czasie podawanie dodatku. Proces ten może być wykorzystywany zarówno w cyklu dozowania ciągłego lub okresowego, w zależności od potrzeb realizowanej technologii. Precyzyjne dozowanie pozwala na równomierne rozprowadzenie dodatków, uzyskanie dokładnej dozy w systemach naważania i z reguły prowadzi do oszczędności w gospodarce drogimi dodatkami.

Firma Hydrapress jest pionierem w produkcji dozowników ślimakowych na rynku polskim. Nasi specjaliści w ciągu ostatnich dwudziestu lat wyposażyli w dozowniki kilkaset przedsiębiorstw. Dzięki zastosowaniu dozowników do proszków serii DSHp mogą Państwo precyzyjnie i powtarzalnie dozować:

 • w przetwórstwie tworzyw i przemyśle chemicznym: - dodatki w proszkach (pigmenty, dryblend PVC, kredę, talk, parafiny i inne),
 • w przemyśle spożywczym i młynarskim: - środki enzymatyczne, witaminy, kwas foliowy, przyprawy, suchy gluten i inne.

Dozowniki serii DSHp zostały wyposażone w specjalny zbiornik z mieszadłem zapobiegającym zawieszaniu się dozowanego surowca.

Układy i systemy peryferyjne

Transport materiałów sypkich

Podajniki spiralne serii PSH

Podajniki spiralne z serii PSH służą do stanowiskowego transportu materiałów sypkich w postaci granulatów, przemiałów i proszków. Ograniczeniem ich stosowania jest odległość, w tym wysokość podawania. Podajniki PSH składają się z korpusu z napędem oraz elastycznej rury transportowej, w której pracuje stalowa spirala transportowa. Korpus mocuje się w miejscu, które chcemy zasilić surowcem (np. lej zasypowy maszyny, miksera). Podajnik może pobierać surowiec spod zbiornika lub bezpośrednio ze złoża surowca. Cechy urządzeń PSH:
- elastyczna rura transportowa,
- wyeliminowanie pylenia,
- niskie zużycie energii,
- wydajności do 600 kg/h.

Ssące urządzenia transportowe serii SUP

Ssące urządzenia transportowe z serii SUP służą do transportu podciśnieniowego materiałów sypkich. Znajdują zastosowanie w zasilaniu w linii wytaczarskich, wtryskarek oraz wszędzie tam gdzie należy niezawodnie podać surowiec z punktu A do punktu B.
Podajniki SUP składają się ze zbiornika, do którego zasysany jest surowiec, pompy wytwarzającej podciśnienie oraz rury ssącej umieszczanej w miejscu, z którego chcemy zasysać surowiec. Praca podajnika jest cykliczna i polega na napełnianiu zbiornika ssącego oraz jego opróżnianiu (najczęściej do leja zsypowego maszyny). Urządzenia transportowe SUP są przeznaczone do transportu materiałów sypkich, takich jak granulaty, regranulaty, przemialy tworzyw sztucznych, dryblend PVC, kreda, talk, parafina i inne).
Cechy urządzeń serii SUP: - niezawodna praca w warunkach przemysłowych dzięki zastosowaniu pomp bocznokanałowych, - specjalny system filtracji oczyszczany impulsami sprężonego powietrza, - małe gabaryty - duże wydajności (do 3000 kg/h) - ograniczenie pylenia przy transporcie proszków - możliwość pracy kilku zbiorników z jedną pompą podciśnienia - transport surowca przewodem elastycznym pozwala na poprowadzenie rurociągu w ograniczonej przestrzeni zabudowy - możliwość transportu na duże odległości.

Układy i systemy peryferyjneUkłady i systemy peryferyjne - HydrapressUkłady i systemy peryferyjne - Hydrapress.comUkłady i systemy peryferyjne - HydrapressUkłady i systemy peryferyjne

Przykłady realizacji systemów transportu podciśnieniowego, dozowania (wolumetrycznego i grawimetrycznego) i mieszania zrealizowanych w oparciu o urządzenia i rozwiązania Hydrapress.

 • Podwójna stacja mieszania ciągłego 5-ciu komponentów sypkich (proszki). W budowie zastosowano: - system rozładunku worków i BIGBAG, ssące urządzenia transportowe SUP, dozowniki grawimetryczne do proszków DSH pg, mieszarkę wstęgową ciągłą MPH, system sterowania z wizualizacją procesu.

 • Stacja rozładunku, transportu i dozowania grawimetrycznego (zasilanie miksera). W budowie zastosowano: system rozładunku BIG BAG, ssące urządzenie transportowe SUP, dozownik grawimetryczny do proszków DSH pg, system sterowania z wizualizacją procesu.

 • Grawimetryczna stacja dozowania ciągłego do zasilania linii wytłaczarskiej w 4 komponenty (proszki i granulaty). W budowie zastosowano:
  - ssące urządzenia transportowe SUP, dozowniki grawimetryczny do proszków DSH pg i granulatów DSH g, system sterowania z wizualizacją procesu.

 • System transportu podciśnieniowego z funkcją pomiaru masy transportowanego surowca (bilansowaniem). W budowie zastosowano: - ssące urządzenie transportowe SUP z funkcją ważenia surowca.

 • System transportu podciśnieniowego materiałów sypkich (2000kg/h, 4000 kg/h). W budowie zastosowano: - ssące urządzenie transportowe SUP (dwa zintegrowane zbiorniki ssące zasilane w podciśnienie z jednej stacji podciśnienia, system sterowania z wizualizacją procesu.

 • Dozowniki grawimetryczne do zasilania wytłaczarki laboratoryjnej w 4 komponenty. W budowie zastosowano: - dozowniki grawimetryczne do proszków DSH pg i granulatów DSH g, system sterowania z wizualizacją procesu.

EnglishGerman