Skontaktuj się teraz
(+48) 608 079 809

Prasa dla firmy Nicromet

Prasa dla firmy Nicromet

Render Prasy Nicromet

Render Prasy Nicromet

Prasa montażowa dla firmy Nicromet.

Prasa PHc-250Be zbudowana została na bazie korpusu ramowego. Wewnątrz korpusu umieszczony został ruchomy suwak prowadzony na listwach ślizgowych. Zarówno korpus jak i suwak są konstrukcjami spawanymi z blach i kształtowników stalowych. Ponadto w przestrzeni roboczej prasy znajdują się stoły z rowkami teowymi umożliwiającymi mocowanie oprzyrządowania technologicznego. Stoły te przykręcone są do korpusu i suwaka śrubami. Korpus posadowiony jest na wibroizolatorach dzięki czemu ewentualne drgania generowane przez maszynę nie są przenoszone na otoczenie.

 

Prasa wyposażona jest w napęd hydrauliczny, którego sercem jest agregat wytwarzający ciśnienie oleju hydraulicznego. Agregat składa się ze zbiornika z olejem hydraulicznym, pompy głównej, pompy pomocniczej odpowiedzialnej za filtrację i chłodzenie oleju, układu rozdzielaczy i zaworów oraz innych urządzeń pomocniczych. Olej z agregatu napędowego przekazywany jest systemem rurociągów i węży elastycznych do siłownika głównego oraz siłownika poduszki. Główny siłownik hydrauliczny sprzężony jest z ruchomym suwakiem i odpowiada za zasadniczy ruch prasy, a siłownik poduszki zabudowany jest w dolnej części korpusu.

 

Prasa wyposażona jest w rozbudowane sterowanie. Operator może odczytywać i ustawiać wybrane parametry z poziomu dotykowego panelu HMI sprzężonego ze sterownikiem PLC. Dostępne są różne tryby pracy, a także możliwość zapisywania receptur dedykowanych poszczególnym produktom. Ponadto prasa wyposażona jest różnorodne systemy bezpieczeństwa dzięki czemu całkowicie spełnia wymagania stawiane tego typu maszynom przez normy i akty prawne. W prasie znajdują się rygle pneumatyczne zapobiegające niekontrolowanemu opadaniu suwaka, kurtyny fotoelektryczne zapobiegające niekontrolowanemu wtargnięciu do strefy roboczej w trakcie pracy czy panel sterowania dwuręcznego.


Zdjęcia zrealizowanego zamówienia:

Prasa Nicromet
Prasa Nicromet
Prasa Nicromet
EnglishGerman