Skontaktuj się teraz
(+48) 608 079 809

Hydrapress – nasza działalność

Hydrapress – firma inżynierska

Hydrapress – Innowacyjne maszyny i systemy produkcyjne łączące w sobie wszystkie zasady mechatroniki – integrację mechaniki, automatyki, elektroniki i układów sterowania i kontroli – od procesu projektowania, poprzez budowę do obsługi i utrzymania. Siedziba spółki mieści się w Białych Błotach koło Bydgoszczy. Nasza działalność koncentruje się na pięciu podstawowych obszarach:

– projektowanie i budowa pras hydraulicznych,

– automatyzacja procesów produkcyjnych,

– dozowanie, transport i mieszanie surowców,

– remont i modernizacja maszyn i linii produkcyjnych,

– doradztwo i serwis.

Przez lata funkcjonowania zgromadziliśmy doświadczoną grupę specjalistów, potrafiących uporać się z szeroką gamą zagadnień związanych z nowoczesnym projektowaniem i budową maszyn. Tym samym zaspokajanie innowacyjnych potrzeb naszych klientów potrafimy zwieńczyć wspólnym SUKCESEM. Projekty realizujemy na bazie własnych zasobów produkcyjnych w zakresie projektowania, obróbki skrawaniem, montażu i sterowań. Wiele zrealizowanych przez nas projektów to zautomatyzowane gniazda i linie produkcyjne wyposażone w roboty przemysłowe. W realizacji projektów wykorzystujemy własne opatentowane rozwiązania, często dedykowane  konkretnym potrzebom naszych klientów. Do realizowania zaawansowanych projektów zapraszamy do współpracy zespoły naukowców z różnych polskich uczelni.

Tym samym zaspokajanie innowacyjnych potrzeb naszych klientów potrafimy zwieńczyć wspólnym SUKCESEM. Projekty realizujemy na bazie własnych zasobów produkcyjnych w zakresie projektowania, obróbki skrawaniem, montażu i sterowań. Wiele projektów to zautomatyzowane gniazda i linie produkcyjne wyposażone w roboty przemysłowe. W realizacji projektów wykorzystujemy własne opatentowane rozwiązania, często dedykowane  konkretnym potrzebom naszych klientów. Do realizowania zaawansowanych projektów zapraszamy do współpracy zespoły naukowców z różnych polskich uczelni.

Podjęliśmy w Hydrapress produkcję seryjną, jesteśmy ekspertami w zakresie budowy maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz w zakresie dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem. W tym zakresie polecamy:

  • szeroką gamę precyzyjnych dozowników ślimakowych materiałów sypkich (wolumetrycznych i grawimetrycznych). Dozowniki z powodzeniem sprawdzają się także w przemyśle spożywczym i chemicznym
  • urządzenia podające materiały sypkie, w tym transport podciśnieniowy (ssący)
  • plastometry – urządzenia do wyznaczania wskaźnika szybkości płynięcia MFR i MVR tworzyw termoplastycznych
  • manipulatory i roboty przemysłowe
  • układy naważania – stacje naważająco – mieszające (grawimetryczny zasyp mieszalników PVC), w tym grawimetryczne stacje mieszające do materiałów sypkich do pracy ciągłej o bardzo wysokiej precyzji dozowania i mieszania surowców. Możemy jednocześnie mieszać w sposób ciągły kilkanaście różnych materiałów z wydajnością do kilkudziesięciu ton na godzinę.

Kompletność oferowanych przez Hydrapress usług zapewniają:

  • wyposażone w najnowsze oprogramowanie typu CAD/CAM biuro konstruktorskie
  • wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, budowie i serwisie
  • wyposażenie w precyzyjne,  wielkogabarytowe obrabiarki skrawające i stanowiska montażu
  • współpraca ze specjalistycznymi dostawcami podzespołów i sterowań
  • współpraca z nauką.

EnglishGerman