Skontaktuj się teraz
(+48) 608 079 809

Dozowniki ślimakowe i dozowniki barwnika

Dozowniki ślimakowe

Do głównych zalet dozowników ślimakowych DSH i DSHp możemy zaliczyć precyzję dozowania, niezawodność i wszechstronność zastosowania. Dozowniki ślimakowe sprawdzają się tam gdzie do materiału podstawowego chcemy w sposób kontrolowany dodać surowiec sypki w postaci mikrododatku. Proces dozowania może się odbywać w sposób ciągły, charakterystyczny np. dla linii wytłaczarskich lub cykliczny typowy, np. w przypadku wtryskarek. Główną zaletą dozowania dodatków bezpośrednio pod lej zasypowy maszyny przetwórczej, co umożliwia właśnie dozownik ślimakowy, jest uniknięcie wtórnego rozwarstwienia (separacji) składników mieszanki. W przypadku przygotowania mieszanki w mieszalniku i umieszczenia jej w leju zasypowym występuje wysokie prawdopodobieństwo takiego rozwarstwienia. Spowodowane to jest elektrostatyką, różnicą w ciężarze właściwym, granulacją oraz wibracjami pochodzącymi w maszyny przetwórczej. Zastosowanie dozownika ślimakowego, ułatwia rozpoczęcie bądź testowanie produkcji umożliwiając ocenę uzyskiwanego wyrobu finalnego w zależności od ilości dozowanego dodatku. Dla realizacji tej funkcjonalności w sterownikach dozowników ślimakowych DSH i DSHp zastosowaliśmy funkcję PORCJOWANIE.

dozowniki ślimakowe

Dozowniki ślimakowe – DSH i DSHp

Typoszerg dozowników ślimakowych DSH oraz DSHp pozwala na zastosowanie odpowiedniego dozownika do wymaganego zakresu wydajności, tak aby zapewnić wymaganą wydajność oraz dokładność dozowania. W ofercie posiadamy dozowniki o różnej pojemności zbiorników, rozmiarze cylindrów oraz ślimaków dozujących a także napędy o różnych momentach obrotowych.
Każdy dozownik z rodziny DSH, DSHp posiada autorski napęd ślimaka dozującego oparty na silniku krokowym, który umożliwia regulację prędkości obrotowej ślimaka (wydajności) w zakresie od 0 do 100% maksymalnej prędkości obrotowej z dokładnością jej zadawania co 0,1% co daje 1000 działek. Silniki krokowe są bardzo trwałe i nawet ich chwilowe zatrzymanie pod obciążeniem nie powoduje uszkodzenia.
Konstrukcja napędu pozwala na bardzo łatwe i szybkie wysunięcie silnika wraz ze ślimakiem dozującym co znakomicie ułatwia czyszczenie dozownika oraz wymianę ślimaka. Dno zbiornika w każdym z dozowników ślimakowych DSH i DSHp posiada zasuwę umożliwiającą na szybkie opróżnienie zawartości zbiornika.

Dozowniki ślimakowe – czy warto?

Dozownik ślimakowy to inwestycja, która pozytywnie wpłynie na jakość produkowanych detali czy realizowanych procesów z udziałem dozowania, usprawni proces przedprodukcyjny i produkcyjny, ograniczy ilość braków, zwiększy możliwości i w długim okresie przyniesie wymierne oszczędności.

Dozowniki ślimakowe do granulatów, z serii DSH, są urządzeniami pozwalającymi precyzyjnie dozować różne materiały sypkie, szczególnie granulowane (modyfikatory, barwniki – masterbatche), w procesach wtrysku, wytłaczania i innych. Mieszanie materiału podstawowego i dodatku odbywa się w łączniku dozownika oraz układzie uplastyczniającym maszyny przetwórczej. Możliwe jest łączenie kilku dozowników w stację dozującą.

dozowniki ślimakowe DSH

Dozowniki ślimakowe do proszków

Dozowniki ślimakowe do proszków z serii DSHp, precyzyjnie dozują różne materiały sypkie, szczególnie w postaci proszku (np. koncentraty barwiące, dryblendy PVC, talk, kredę), w procesach wytłaczania, mieszania i innych. Specjalna konstrukcja dozowników DSHp, ze zbiornikami wyposażonymi w mieszadło, umożliwia ciągłe zasilanie ślimaka w dozowany materiał co wpływa na równomierność dozowania oraz zapobiega zawieszaniu się dozowanych dodatków.
Nasi specjaliści w ciągu ostatnich trzydziestu lat wyposażyli w dozowniki kilkaset przedsiębiorstw. W tym zakresie służymy doświadczeniem i pomocą w doborze optymalnego rozwiązania. W ofercie posiadamy również dozowniki grawimetryczne oraz kompletne stacje transportująco – dozujące.
Zapraszamy do kontaktu z nami.

ZALETY DOZOWNIKÓW ŚLIMAKOWYCH:

 • Prosta obsługa
 • Technologia zbiornika, w którym nie zawieszają się dodatki
 • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny
 • Kompaktowe wymiary
 • Nowoczesny intuicyjny sterownik zawierający funkcję Porcjowania, Recepturowania oraz wyboru Charakterystyki
 • Płynna regulacja i powtarzalność wydajności w całym zakresie pracy dozownika
 • Łatwe czyszczenie i szybka zmiana dozowanego komponentu
 • Wysoka precyzja i powtarzalność dozowania
 • Łatwa zmiana zakresu min–max wydajności dozowania poprzez wymianę ślimaka
 • Możliwość kompaktowej zabudowy z lejem zasypowym maszyny
 • Polski serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
EnglishGerman