Skontaktuj się teraz
(+48) 608 079 809

Układy i systemy peryferyjne

Oddzielną grupą produkowanych w HYDRAPRESS maszyn są urządzenia peryferyjne stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Są to:

 • dozowniki ślimakowe objętościowe i grawimetryczne, które mogą być zestawiane w stacje dozujące montowane bezpośrednio na maszynach przetwórczych ale również jako samodzielne zespoły przygotowujące precyzyjne mieszaniny wielu składników do dalszego wykorzystania w procesach produkcyjnych.
 • ssące urządzenia transportowe do granulatów i proszków
 • plastometry do badania własności reologicznych tworzyw sztucznych

DOZOWANIE MATERIAŁÓW SYPKICH

Ideą dozowania jest precyzyjne i stałe w czasie podawanie dodatku. Proces ten może być wykorzystywany zarówno w cyklu dozowania ciągłego lub okresowego, w zależności od potrzeb realizowanej technologii. Precyzyjne dozowanie pozwala na równomierne rozprowadzenie dodatków, uzyskanie dokładnej dozy w systemach naważania i z reguły prowadzi do oszczędności w gospodarce drogimi dodatkami.

Firma Hydrapress jest pionierem w produkcji dozowników ślimakowych na rynku polskim. Nasi specjaliści w ciągu ostatnich dwudziestu lat wyposażyli w dozowniki kilkaset przedsiębiorstw. Dzięki zastosowaniu dozowników do granulatów serii DSH mogą Państwo precyzyjnie i powtarzalnie dozować: - granulaty i mikrogranulaty tworzyw sztucznych, modyfikatory, masterbatche.

 

TRANSPORT MATERIAŁÓW SYPKICH

Podajniki spiralne z serii PSH służą do stanowiskowego transportu materiałów sypkich w postaci granulatów, przemiałów i proszków. Ograniczeniem ich stosowania jest odległość, w tym wysokość podawania.   Podajniki PSH składają się z korpusu z napędem oraz elastycznej rury transportowej, w której pracuje stalowa spirala transportowa. Korpus mocuje się w miejscu, które chcemy zasilić surowcem (np. lej zasypowy maszyny, miksera). Podajnik może pobierać surowiec spod zbiornika lub bezpośrednio ze złoża surowca.

 

Cechy urządzeń PSH:

 

- elastyczna rura transportowa, - wyeliminowanie pylenia, - niskie zużycie energii, - wydajności do 600 kg/h

 

   

Przykłady realizacji systemów transportu podciśnieniowego, dozowania (wolumetrycznego i grawimetrycznego) i mieszania zrealizowanych w oparciu o urządzenia i rozwiązania Hydrapress.

 • Podwójna stacja mieszania ciągłego 5-ciu komponentów sypkich (proszki). W budowie zastosowano:
  - system rozładunku worków i BIGBAG, ssące urządzenia transportowe SUP, dozowniki grawimetryczne do proszków DSH pg, mieszarkę wstęgową ciągłą MPH, system sterowania z wizualizacją procesu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Stacja rozładunku, transportu i dozowania grawimetrycznego (zasilanie miksera). W budowie zastosowano:
  - system rozładunku BIG BAG, ssące urządzenie transportowe SUP, dozownik grawimetryczny do proszków DSH pg, system sterowania z wizualizacją procesu.

 

 

 

 

 • Grawimetryczna stacja dozowania ciągłego do zasilania linii wytłaczarskiej w 4 komponenty (proszki i granulaty). W budowie zastosowano:
  - ssące urządzenia transportowe SUP, dozowniki grawimetryczny do proszków DSH pg i granulatów DSH g, system sterowania z wizualizacją procesu.

 

 

 

 

 • System transportu podciśnieniowego z funkcją pomiaru masy transportowanego surowca (bilansowaniem). W budowie zastosowano: - ssące urządzenie transportowe SUP z funkcją ważenia surowca.

 

 

 

 

 • System transportu podciśnieniowego materiałów sypkich (2000kg/h, 4000 kg/h). W budowie zastosowano:
  - ssące urządzenie transportowe SUP (dwa zintegrowane zbiorniki ssące zasilane w podciśnienie z jednej stacji podciśnienia, system sterowania z wizualizacją procesu.

 

 

 

 

 • Dozowniki grawimetryczne do zasilania wytłaczarki laboratoryjnej w 4 komponenty. W budowie zastosowano:
  - dozowniki grawimetryczne do proszków DSH pg i granulatów DSH g, system sterowania z wizualizacją procesu.

EnglishGerman